Сергій Жадан: «Моя «Ефіопія» за настроєм нагадує «Історію культури»

18 лютого у Харкові, а у 19 лютого у Києві відбудуться презентації книжки Сергія Жадана «Ефіопія», яка щойно побачила світ у видавництві «Фоліо». У бліц-інтерв?ю «Буквоїду» письменник розказавпро свою нову роботу.

Розкажи, що увійшло до твоєї нової книжки?

Увійшли нові вірші, написані після «Марадони». Перший цикл я написав ще в 2007-му році. А потім почали писатись римовані вірші, що стало для мене приємною несподіванкою. Цікаво було заново відчувати особливості силабо-тоніки. Так що певною мірою це таке повернення до чогось, хоча не повторення чогось – все-таки ці вірші, вони цілком інакші. А крім віршів до книги увійшли ще кілька невеликих оповідань, які, як мені здається, виступають певними коментарями до поезій. Так що вийшов такий крок убік. Думаю, знайдеться достатня кількість людей, яким ця книга не сподобається, так само як і попередні мої книги. Саме для них я і старався.

Чим вона відрізняється від попередніх книжок?

Попередня, себто «Марадона», була більш депресивна й іронічна. Ця – більш романтична й меланхолійна. За настроєм вони зовсім різні. Ця книга, за настроєм знову ж таки, скоріше нагадує «Історію культури», якби ті вірші переписати в риму. Хоча, за великим рахунком, кожен із нас усе життя пише одну велику книгу, яка розпадається на безліч фрагментів.

Вже заплановані презентації «Ефіопії» у Харкові та Києві. Наші читачі питають, чи будуть презентації у інших містах України? Наприклад, у Львові?
Не знаю, можливо. В березні або квітні. Але поки що нічого конкретного сказати не можу.

Що ще цього року побачить світ у видавництвах? Чи планується вихід книжок за кордоном?
Думаю, десь у серпні вийде книга вибраних віршів. А взагалі я зараз пишу роман, сподіваюсь дописати і видати його цього року.

Щодо закордону – здається, щойно вийшов «Депеш Мод» в Італії, в березні виходить книга есеїв «Відсоток самогубств серед клоунів» відразу в двох країнах – Німеччині та Польщі, німці, крім того, на осінь ще щось збираються видавати, і, мабуть, вийде щось цього року в Чехії та Росії. І угорці ніби якісь права купили. Постійно з’являються якісь пропозиції. Так що слідкуйте за анонсами.

Чи плануєш ти зробити великий свій авторський вечір у Києві? Бо презентаціями книжок ти, здається, обмежуєш право твоїх шанувальників послухати «всього» Жадана.

Та ну, а що ж таке презентація, як не авторський вечір? Чи що мається на увазі під великим вечором? Зустріч в палаці «Україна» з вітальними телеграмами від президента? Ну, це хіба років так у сімдесят, коли впаду в кінцевий маразм. У мене 19-20-го лютого буде три зустрічі в Києві – в університеті Шевченка, в книгарні «Є», і в Могилянці. Думаю, якщо всі три зустрічі скласти до купи, вийде якраз великий творчий вечір. Так що буду радий бачити.

Джерело: http://bookvoid.com.ua/events/interview/2009/02/16/103013.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *